Przepisy dawkowania pochodzą z książki Dr. Solomona „Sok Noni Ile, jak często, po co?” które zostały opracowane dla soku „Original” firmy Morinda. Przy stosowaniu soków innych producentów KONIECZNIE PRZECZYTAJ OPISY NA ETYKIECIE.

Rozróżniamy parę możliwości przyjmowania soku: testowo na wzmocnienie, leczniczo i profilaktycznie albo zapobiegawczo. Na próbę, na początku można pić dwie łyżeczki od herbaty dziennie jako test. W 99% służy każdemu jako środek na wzmocnienie organizmu. Ale istnieje 1% ludzkości, u których mogą wystąpić objawy alergiczne, jak swędzenie skóry, trudności w oddychaniu, czy puchnięcie twarzy lub pleców. Wówczas trzeba natychmiast zaprzestać picia soku i udać się do lekarza. Można znaleźć się w nielicznej grupie alergików, która nie może pić tego soku. 

 

TEST 3-dniowy stosowania NONI

Dorośli (powyżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 łyżeczka od herbaty

przed obiadem – 1 łyżeczka od herbaty

Dzieci (poniżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 łyżeczka od herbaty

 

WSTĘPNA DAWKA NONI – okres stosowania – 1 miesiąc

Dorośli (powyżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 2 uncje NONI (uncja = 30 mililitrów)

przed obiadem – 2 uncje NONI

Dzieci (poniżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 uncja NONI

przed obiadem – 1 uncja NONI

 

TERAPEUTYCZNA DAWKA NONI – okres stosowania od 2 do 6 miesięcy

Dorośli (powyżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 2 uncje NONI

przed obiadem – 1 uncja NONI

Dzieci (poniżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 uncja NONI

przed obiadem – 1/2 uncje NONI

 

ZAPOBIEGAWCZA DAWKA NONI – okres stosowania 7 miesięcy i więcej

Dorośli (powyżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 uncja NONI

przed obiadem – 1 uncja NONI

Dzieci (poniżej 16-tego roku życia)

przed śniadaniem – 1 uncja NONI

 

Dr Solomon podaje w swojej książce ,,Ilość dozowanego soku Noni powinna być dostosowana do rodzaju zdiagnozowanej choroby''

 

 

Przykłady dziennego dozowania noni w zależności od stanu zdrowia:

 

GRUPA 1: min. 1/4 uncji/dzień: średnio: 2 uncje/dzień: maks. 21 uncji/dzień

poziom energii,

poprawa jasności myślenia,

wzrost masy mięśniowej,

zwiększenie doznań erotycznych,

stres, lepszy nastrój, samopoczucie

problemy ze skórą i włosami

 

 

 

GRUPA 2: min. 1/2 uncji/dzień: średnio: 2 i 1/2 uncji/dzień: maks. 24 uncje/dzień

alergia, astma,

problemy z trawieniem,

nerki, menstruacja, otyłość,

poprawa snu

 

 

 

GRUPA 3: min. 1/2 uncji/dzień: średnio: 3 uncje/dzień: maks. 28 uncji/dzień

artretyzm, depresja,

cukrzyca typ 1 i 2, ciśnienie krwi,

ból, ból głowy, ograniczenie - rzucenie palenia

problemy z oddychaniem

 

 

GRUPA 4: min. 1/2 uncji/dzień: średnio: 3 i 1/2 uncji/dzień maks. 30 uncji/dzień

rak, objawy CEFIDS, fibromyalgia,

choroby serca, zmniejszenie symptomów

HIV, stwardnienie rozsiane, wylew

choroba Parkinsona

 

 

 

 

Dr Solomon pisze także ,,Najkorzystniej jest pić sok noni przed śniadaniem i przed obiadem ( jeśli rozkład dnia nie pozwala na to, lepiej jest stosować noni w innym czasie, niż z tego powodu zrezygnować). Należy pamiętać że u jednych ludzi efekt pozytywnego działania noni pojawia się szybko, u innych potrzeba dni , bądź tygodni. Jednak aby stwierdzić jak mocno noni może pomóc należałoby pić go przez 6 miesięcy.

NONI wywołuje pozytywne efekty i rezultaty w krótkim okresie czasu i u wielu pacjentów. Wiele osób zauważyło pozytywne rezultaty już po kilku dniach, inni po kilku tygodniach. 

Ale Ty powinieneś zdecydować się na stosowanie NONI przez okres 6 miesięcy, wówczas z pewnością sam przekonasz się jak bardzo on pomaga. Jeśli po upływie dwóch miesięcy nie zauważysz u siebie żadnej poprawy, zwiększ swoją dzienna dawkę o dodatkowe 0,5 uncji NONI przez 7 kolejnych dni. W tym okresie zażywaj NONI rano, w południe i wieczorem. Zwiększaj dawkę NONI co 7 dni, zawsze o tą samą ilość do momentu aż uzyskasz wymagane i oczekiwane rezultaty. Dziennie nie powinieneś jednak wypijać więcej niż 1 butelkę NONI (nie zdarzyło się jednak, by ktoś potrzebował zażywać jeszcze większą ilość NONI). 

NONI można stosować przy jednoczesnym zażywaniu leków. NONI zażywać mogą również kobiety w ciąży i kobiety karmiące (UWAGA – NIEKTÓRZY PRODUCENCI – szczególnie soków z noni zawierających konserwanty – NIE ZALECAJĄ PODAWANIA SOKU KOBIETOM W CIĄŻY I DZIECIOM – NALEŻY PRZED ZAKUPEM DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ ETYKIETY)
Noni jest fantastycznym środkiem zarówno o zastosowaniu profilaktycznym jak i leczniczym, który może być zażywany prawie przez każdego, na każde schorzenie i w każdym czasie. Te strony mają uczyć odpowiedniego zastosowania i poszanowania tego cudownego soku. Po spróbowaniu każdy zauważy jak jego życie może zmienić się na dobre.

 

Noni można stosować również zewnętrznie ponieważ związki noni mogą przechodzić przez skórę bezpośrednio do organów wewnętrznych.

Szczegółowe zastosowanie soku noni w zależnosci od dolegliwości zostało opisane w książce "101 Ways to Use NONI FRUIT JUICE For Your Better Health" I. Navarre 

 

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.