Jelita - NONI

 

Miałem polip w jelicie grubym i lekarze mieli mi go operacyjnie usnąć. Dowiedziałem się przypadkowo o noni i postanowiłem spróbować. Piłem 1 butelkę miesięcznie i z biegiem czasu stawałem się coraz bardziej sceptyczny, ponieważ nie było widać żadnej poprawy. Dopiero lekarz znający ten sok zalecił mi poważne zwiększenie dawki. Zacząłem pić 3 butelki miesięcznie, kilka dni temu miałem robione badania (m.in. kolonoskopię) i lekarze bardzo się zdziwili ponieważ polip z jelita zniknął.

Stanisław J. Polska, 01.2007

 

 

Piję sok noni od półtora miesiąca. Ciśnienie krwi spadło ze 190/100 do 130/80. Czuję jak sok wzmacnia odporność mojego organizmu, nie mam kłopotów ze snem. Gdy przestałam pić sok przez tydzień w nocy już nie spałam i ciśnienie trochę się podniosło, ale jak nadmieniłam pije sok dopiero od półtora miesiąca. Ustąpił ból kręgosłupa, guz przy tarczycy zmniejsza się. Odczuwam że sok reguluje procesy zachodzące w jelicie grubym na którym operowano raka złośliwego. Odczuwam pozytywny wpływ soku noni na ogólny stan mojego zdrowia.

Krystyna, Polska, 03.09.2003

 

 

Mój mąż i ja jesteśmy nosicielami krwinek sierpowatych. Cztery lata temu odkryliśmy u naszej jedynaczki że ma także niedokrwistość sierpowatokrwinkowa. Pierwszy kryzys miała w wieku 18 miesięcy. Spędziła sześć dni w szpitalu. Jej drugi kryzys wystąpił gdy miała 47 miesięcy i tydzień później nastąpił zator jelit z powodu rozległej niedrożności jelit. Zaparcie było tak duże że miała obrzmiały żołądek i nie pracowała okrężnica. Byłam przerażona. Moja mamusia przyniosła z domu jakiś sok noni i podawała go jej w szpitalu. Noni pomógł najpierw jej jelitom. Opuchnięcie zeszło. Dzięki noni ma teraz regularne wypróżnienia a jej hemoglobina jest taka jaka powinna być. Właśnie skończyła cztery latka i jak dotąd ból nie powraca.

Andrea W., Canada, 21 kwietnia 2001

 

 

Po piciu soku noni przez sześć miesięcy, rzuciłem palenie nawet bez myślenia o tym – bez żadnego problemu przede wszystkim! Też problemy z jelitami zaczęły stopniowo łagodnieć i oddalać się. Ciśnienie krwi obniżyło się znacznie. Mogę również znów się cieszyć kieliszkiem czerwonego wina!

Mike P., GBR kwiecień 2001

 

 

Kiedy rodzina męża opowiedziała nam o soku noni, byłam bardzo sceptyczna ponieważ będąc rodowitą Polinezyjką myślałam że znam historię i sukcesy wschodniej medycyny i uzdrowicieli z wysp.

Zdecydowaliśmy się jednak spróbować. Rok wcześniej miałam wielorakie problemy. Kilka miesięcy odczuwałam pieczenie w żołądku po posiłkach. W końcu poszłam do doktora. Zdiagnozował mi zespół jelita nadwrażliwego (IBS) lecz nic co przepisywał nie pomagało. W tym czasie skojarzyłam sobie, że to było pięć miesięcy odkąd miałam problemy z okresem. Poszłam do poradni ginekologicznej z powodu bólu, który miałam prawej dolnej części brzucha. Tam znaleziono przyczynę która powodowała ból, pieczenie i zatrzymanie mojego normalnego cyklu. Po konsultacji i pod wpływem mojej azjatyckiej rodziny, poszłam do lekarza medycyny wschodniej na akupunkturę i mieszankę specjalnych witamin. Pierwszy okres który miałam po tej wizycie przebiegł trochę łagodniej. Jednak przez następne cztery miesiące znów nie miałam normalnego cyklu. Wskazywało to więc, że powinnam zacząć terapię hormonalną , która prawdopodobnie trwałaby przez resztę mojego życia. Brałam witaminy i korzystałam z terapii do czasu aż sok noni pojawił się w moim życiu. Zaczęłam pić około dwie uncje dziennie i po tygodniu miałam moją pierwszą “normalną” miesiączkę od wielu miesięcy. Także po raz pierwszy od ponad roku mój system trawienny zaczął normalnie pracować. Powiedziałam mojemu mężowi że ma nowa kobietę.

Inną korzyścią działania soku która mnie ucieszyła, to jego zapobiegawcze działanie. Spędzam dużo czasu jako ochotnik w szkole moich dzieci. Pracuję w kilku komitetach szkolnych i czasami uczę polinezyjskiej kultury, języka hawajskiego i hiszpańskiego jak również pomagam przy szkolnych wycieczkach. Jak pamiętałam od kiedy uczę w szkole albo pracuję z małymi dziećmi, jak tylko nauka się zaczyna zawsze tam jest zimno i pojawiają się choroby układu oddechowego. Jedyną negatywną stroną mojej bytności w szkole było to, że zawsze miałam gorączkę. Przenosiłam także bakterie i zarażałam nimi resztę moich domowników. Ten rok szkolny był inny. Odkąd zaczęłam pić sok noni, nie miałam gorączki czy jakiekolwiek choroby układu oddechowego. Jeżeli zauważam początek choroby gardła biorę dodatkowo uncję noni. Mój syn Jordan, który spędza trzy dni w tygodniu w przedszkolu zawsze przynosił do domu jakąś chorobę albo zarażał się ode mnie. W tym roku nie dzieje się tak. Jeżeli coś złapie mieszam uncję soku noni z innym sokiem i on wypija. Ten rok jest najbardziej zdrowym rokiem szkolnym ze wszystkich jakie przeżyliśmy dotychczas. Śpię lepiej i mam więcej energii niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki sokowi noni.

Kathy J., USA 10 kwietnia 2002

 

 

Jestem chirurgiem ortopedą. Przez sześć lat cierpiałem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Nie pomagało nic poza bardzo restrykcyjną dietą. W styczniu 1999 roku moi dwaj przyjaciele dostarczyli mi sok noni. Odmówiłem przyjęcia, gdyż podejrzewałem, że chcą mi coś sprzedać. Byłem bardzo uparty. Po sześciu miesiącach moja żona przyniosła do domu sok noni i powiedziała że jest zapłacony, zamierza go wypróbować i że mógłbym zrobić to także. I zrobiłem, choć bardzo sceptycznie. Rozpocząłem od 2 uncji rano i 2 wieczorem (tę samą dawkę piję do dziś). Byłem niezwykle zdziwiony kiedy po trzech tygodniach poczułem się zdecydowanie lepiej. Objawy zapalenia jelita grubego ustąpiły w niecały miesiąc; nie musiałem też 10 - 12 razy dziennie biegać do łazienki. Po raz pierwszy od sześciu lat poczułem się całkowicie dobrze i bez dolegliwości bólowych.

 

--dr Brent F. , USA styczeń 2000 r

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.