Menstruacja - NONI

 

Marie Jose - moja najstarsza córka ma 38 lat. Każdego tygodnia miała przynajmniej 3 razy bóle głowy a także comiesięczne problemy z menstruacją. Co miesiąc w okresie miesiączki przez tydzień była osobą z którą bardzo trudno było się komunikować. Miała bardzo złe nastawienie, złą postawę. Kiedy już ten czas się zbliżał, jej mąż regularnie dzwonił do domu z pytaniem jak ona się czuje żeby się zawczasu przygotować na to co go czeka w domu. Także te dolegliwości bardzo jej przeszkadzały w jej stojącej pracy jako fryzjerka. Marie Jose rozpoczęła picie soku. Przełamanie się do tego aby zacząć pić zajęło jej dwa miesiące. Po około miesiącu skończyły jej się bóle głowy. Wyjście z problemów menstruacyjnych zajęło jej osiem miesięcy. Jej mąż także jest z tego tytułu bardzo zadowolony

Andre B., Kanada październik 2003

 

Sok noni pomógł mi w dolegliwościach związanych z moją menstruacją i PMS. Także pomógł mi z moją astmą i nadwagą.

Jill C., USA 21 kwiecień 2001

 

 

Sok noni zmienił moje życie. Już nie cierpię na zarzucanie kwasu żołądkowego (refluks) ani na bóle miesiączkowe z którymi żyłam przez 8 lat. To jest naprawdę błogosławieństwo.

Heather I., Kanada 25 styczeń 2002

 

 

Kiedy rodzina męża poinformowała nas o soku noni, byłam bardzo sceptyczna ponieważ będąc rodowitą Polinezyjką myślałam że znam historię i sukcesy wschodniej medycyny i uzdrowicieli z wysp.

Zdecydowaliśmy się jednak spróbować. Niemal cały rok przed rozpoczęciem korzystania z noni miałam wielorakie problemy. Kilka miesięcy odczuwałam pieczenie w żołądku po posiłkach. W końcu poszłam do doktora. Zdiagnozował mi zespół jelita nadwrażliwego (IBS) lecz nic co przepisywał nie pomagało. W tym czasie skojarzyłam sobie, że to było pięć miesięcy odkąd miałam problemy z okresem. Poszłam do poradni ginekologicznej z powodu bólu, który miałam prawej dolnej części brzucha. Tam znaleziono przyczynę która powodowała ból, pieczenie i zatrzymanie mojego normalnego cyklu. Po konsultacji i pod wpływem mojej azjatyckiej rodziny, poszłam do lekarza medycyny wschodniej na akupunkturę i mieszankę specjalnych witamin. Pierwszy okres który miałam po tej wizycie przebiegł trochę łagodniej. Jednak przez następne cztery miesiące znów nie miałam normalnego cyklu. Wskazywało to więc, że powinnam zacząć terapię hormonalną , która prawdopodobnie trwałaby przez resztę mojego życia. Brałam witaminy i korzystałam z terapii do czasu aż sok noni pojawił się w moim życiu. Zaczęłam pić około dwie uncje dziennie i po tygodniu miałam moją pierwszą “normalną” miesiączkę od wielu miesięcy. Także po raz pierwszy od ponad roku mój system trawienny zaczął normalnie pracować. Powiedziałam mojemu mężowi że ma nowa kobietę.

Inną korzyścią działania soku która mnie ucieszyła, to jego zapobiegawcze działanie. Spędzam dużo czasu jako ochotnik w szkole moich dzieci. Pracuję w kilku komitetach szkolnych i czasami uczę polinezyjskiej kultury, języka hawajskiego i hiszpańskiego jak również pomagam przy szkolnych wycieczkach. Jak pamiętałam od kiedy uczę w szkole albo pracuję z małymi dziećmi, jak tylko nauka się zaczyna zawsze tam jest zimno i pojawiają się choroby układu oddechowego. Jedyną negatywną stroną mojej bytności w szkole było to, że zawsze miałam gorączkę. Przenosiłam także bakterie i zarażałam nimi resztę moich domowników. Ten rok szkolny był inny. Odkąd zaczęłam pić sok noni, nie miałam gorączki czy jakiekolwiek choroby układu oddechowego. Jeżeli zauważam początek choroby gardła biorę dodatkowo uncję noni. Mój syn Jordan, który spędza trzy dni w tygodniu w przedszkolu zawsze przynosił do domu jakąś chorobę albo zarażał się ode mnie. W tym roku nie dzieje się tak. Jeżeli coś złapie mieszam uncję soku noni z innym sokiem i on wypija. Ten rok jest najbardziej zdrowym rokiem szkolnym ze wszystkich jakie przeżyliśmy dotychczas. Śpię lepiej i mam więcej energii niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki sokowi noni.

Kathy J., USA 10 kwietnia 2002

 

 

Cierpiałam na skurcze miesiączkowe najgorsze jakie tylko można sobie wyobrazić. Czasami nawet byłam przykuta do łóżka z ich powodu. Zaczęłam pić sok noni głównie na artretyzm i zauważyłam, że moje miesiączkowe skurcze były przynajmniej o około 80% łagodniejsze. W drugim miesiącu czułam taki sam wynik. Wiem że to dzięki sokowi noni. Każdy ginekolog w Ameryce przepisałby mi pigułki antykoncepcyjne na mój ból, ale ja nie chciałam brać prochów. Mogę teraz wstrzymać używanie ibuprofenu zarówno na artretyzm jak i bóle miesiączkowe.

Debbie K., USA 15 sierpnia 2002

 

 

Cierpiałam na bolesne miesiączkowe skurcze i mdłości. Czasami tak dokuczliwe, że musiałam wcześniej wychodzić z pracy. Mój okres trwał dziewięć do dwunastu dni do czasu kiedy dobra przyjaciółka powiedziała mi o soku noni. Już nie cierpię na skurcze i mdłości. DZIĘKUJĘ BOGU za ten sok, żałuję tylko że nie znałam go wcześniej.

Ada G., USA 10 luty 2003

 

 

Kiedy rozpoczęłam picie soku noni, głównym moim problemem zdrowotnym były comiesięczne migreny podczas miesiączki, a każdej wiosny miałam katar sienny. Dzięki piciu 1-2 uncji soku noni dziennie przez około 20 miesięcy, miałam tylko 3 razy ataki migreny. Ich przebieg i czas trwania był o wiele łagodniejszy.

Ta wiosna jest pierwszą wiosna od 30 lat kiedy mogę faktycznie być zadowolona z tej pory roku i cieszyć się jej pięknem. Po raz pierwszy nie biorę w tym czasie leków na alergię mogę cieszyć się wychodzeniem na dwór. To jest fantastyczne. Wcześniej każdej wiosny czułam się fatalnie z cieknącym nosem i swędzącymi oczyma. Nawet mój 8 letni syn, który też miał katar sienny od urodzenia, nie musi brać leków tej wiosny.

Jestem bardzo wdzięczna sokowi noni za polepszenie jakości mojego życia. Każdy w mojej rodzinie pije noni , włącznie z moją 5 letnią córką i 3 miesięcznym szczenięciem. Ona uwielbia jej poranną dawkę noni i jest na pewno zdrowa.

Nigdy nie chcę cierpieć na osłabiające migreny ani katar sienny tak jak przed wejściem soku noni do mojego życia. Nigdy nie przestanę go pić.

Carrie D., USA kwiecień, 2001

 

 

 

Od chwili gdy zaczęłam pić sok noni, czuję że mój system immunologiczny jest dużo mocniejszy. Mam też bardzo dobre samopoczucie. Łagodniej przechodzę okresy miesiączki. Ukąszenia komarów latem czułam przez co najmniej tydzień albo dłużej. Teraz używając soku noni, objawy ukąszenia komara ustępują w ciągu kilku godzin i nie swędzą tak mocno.

Mary B., USA kwiecień 2001

 

 

Mam 19 lat. Nie miałam okresu przez dwa i pół roku. Chodziłam do kilku różnych lekarzy lecz oni nie wiedzieli dlaczego nagle zatrzymało mi się miesiączkowanie. Ich rada zawsze brzmiała ... jeśli weźmiesz tabletki, będzie dobrze. Byłam temu przeciwna i sama próbowałam znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. W końcu po roku zdecydowałam się brać pigułki przez sześć miesięcy i dostawałem mój okres normalnie. Wtedy decydowałam się wstrzymać tabletki i znaleźć co było niewłaściwie. Piłam sok noni przez tydzień i po trzech dniach dostałam okres! Zastanawiałam się czy to jest wyjątkowy zbieg okoliczności że przypadkowo dostałam mój okres? Czy picie soku to spowodowało? Cokolwiek to było zdecydowałam się pić noni i jak dobrze pójdzie zacznę dostawać regularne miesiączki ponownie i moje problemy menstruacyjne będą już historią.

Christina, USA 21 stycznia 2003

 

 

 

Przez siedem miesięcy miałam miesiączkę, która się nie zatrzymywała. Byłam u mojego ginekologia, który przepisał mi pigułki. Po 3 miesiącach brania pigułek mój stan się nie poprawiał i poszłam ponownie do mojej lekarki żeby mi pomogła. Wtedy ginekolog zdecydowała że muszę zacząć brać różne inne leki. Nie chcąc brać tych ,,prochów'' z powodu ich skutków ubocznych zaczęłam szukać rozwiązania moich problemów w Internecie. Przyjaciel moich rodziców opowiedział im kiedyś o soku noni i dostarczył mi informację na ten temat do mojego biura. Po przeczytaniu różnych historii, zaczęłam pić sok. Po pięciu dniach picia jednej uncji dziennie moje krwawienie zatrzymywało się. Wtedy zauważyłam także, że nie potrzebuję brać moich leków na alergię które używałam od kilku lat i mój żołądek zaczął pracować normalnie. Nie piłam już galonów pepto. Miałam więcej energii niż kiedykolwiek przedtem i lepiej spałam. Nigdy nie czułam się tak dobrze. Teraz cała moja rodzina pije sok a także moje konie i mój pies. Wszyscy mamy swoje doświadczenia aby opowiadać o "soku". Codziennie dziękuję Bogu za to co dla nas uczynił.

Jo Lee C., USA 25 luty 2003

 

 

Mam 39 lat. Od 12 roku życia miałam problemy z cyklem miesiączkowym. Każdego miesiąca miałam mdłości, biegunkę, bóle w dole pleców, uczucie pieczenia, mocny ból brzucha i bóle głowy. W wieku 24 lat, zdiagnozowano u mnie endometriozę. Miałam też torbiele na jajnikach. Po częściowym wycięciu macicy lekarze zapewniali mnie, że ból i inne symptomy będą każdego miesiąca w normie. Sześć lat później wszystko powróciło.

Moje cykle miesiączkowe były prawdziwą nocną zmorą aż do stycznia 1999, kiedy spotkałam Jeanette Komsi która zaprezentowała mi noni. W ciągu kilku minut od wypicia mojej pierwszej dawki ból głowy minął. Było to nieprawdopodobne. Nie miałam więcej bólów brzucha ani huśtawek nastroju, a poziom mojej energii wzrósł niesamowicie. Teraz pracuję sześć dni w tygodniu w porównaniu do czterech dni jak było wcześniej. Moja dawka noni to zwykle 2 uncje rano, ale czasami powiększam ją do 4 uncji wieczorem, jeżeli czuję napięcie. Menstruacja przechodzi bezboleśnie. Planuję pić noni zawsze! Kiedy mówiłam o tym mojemu lekarzowi, odpowiedział że nie wie nic o noni, ale jeżeli czuję się lepiej, powinnam kontynuować picie.'’ Możemy się założyć że będę!"

Michelle T., USA 1999

 

 

 

 

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.