Anemia, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa - NONI

 

Moja córka niedawno urodziła pięknego chłopczyka. Dowiedziała się wtedy, że miała poważną anemię. Zanim opuściła szpital powiedziano jej, że codziennie musi zażywać witaminy i żelazo. Pojechała po leki, lecz apteka była zamknięta. Zamierzaliśmy zrealizować jej receptę następnego ranka. Zanim to zrobiliśmy, jej stan się bardzo pogorszył. Była bardzo słaba, miała upiorny blady kolor skóry i mogła tylko szeptać. Rozglądałam się rozpaczliwie po jej pokoju aby znaleźć jakąś pigułkę, którą może upuściła albo umieściła w niewłaściwym miejscu. Nie znalazłam żadnej. Jednak przypomniałam sobie że mam sok noni w lodówce. Miałam go od tygodnia. Przywiozłam go i wlałam jedną uncję do szklanki i trzymając w dłoniach podałam jej. Była jedenasta w nocy. Położyła się spać a ja zdecydowałam że będę nad nią czuwać przez całą noc. Około 6:00 rano córka podniosła się w łóżku. Barwa jej głosu, naturalny kolor skóry i siła wróciły do niej! Ona mówiła “Mamusiu wyglądam lepiej?” Nie mogłam w to uwierzyć. Nigdy nie doświadczyłam niczego w ten sposób albo zobaczyłam w takim stanie. Jestem szczęśliwa że miałam sok noni w domu. Od tej pory ona i cała moja rodzina pijemy sok wiernie i dziękujemy za niego Bogu.

--Rhonda F., USA 25 luty 2002

 

 

Mój mąż i ja jesteśmy nosicielami krwinek sierpowatych. Cztery lata temu odkryliśmy u naszej jedynaczki że ma także niedokrwistość sierpowatokrwinkowa. Pierwszy kryzys miała w wieku 18 miesięcy. Spędziła sześć dni w szpitalu. Jej drugi kryzys wystąpił gdy miała 47 miesięcy i tydzień później nastąpił zator jelit z powodu rozległej niedrożności jelit. Zaparcie było tak duże że miała obrzmiały żołądek i nie pracowała okrężnica. Byłam przerażona. Moja mamusia przyniosła z domu jakiś sok noni i podawała go jej w szpitalu. Noni pomógł najpierw jej jelitom. Opuchnięcie zeszło. Dzięki noni ma teraz regularne wypróżnienia a jej hemoglobina jest taka jaka powinna być. Właśnie skończyła cztery latka i jak dotąd ból nie powraca.

--Andrea W., Canada, 21 kwietnia 2001

 

 

 

Sok noni zwiększył mój poziom energii i pomógł złagodzić ból który zwykłam czuć, a który był spowodowany przez moje ISESE (sierpowate krwinki czerwone).

--Marie H., JAM 22 marca 2000

 

 

 

 

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.