Rozcięcia, rany - NONI


Stosuję sok noni od wielu lat. Za każdym razem gdy się zatnę przy goleniu, czy zranię np. nożem w palec, natychmiast stosuję sok noni ( który zawsze mam w lodówce ) na ranę. Krew natychmiast przestaje lecieć i nie potrzeba żadnych plastrów :)

Latem podczas koszenia trawy w ogródku mojej mamy zaatakował mnie rój komarów i muszek (meszki?) i miałem sporo bąbli po ukąszeniach na dłoniach i na twarzy. „Pech chciał” że na drugi dzień miałem w planie prowadzenie publicznej prezentacji i zastanawiałem się jaką maskę mam włożyć na twarz żeby zakryć bąble :) Na szczęście mama miała w lodówce sok Noni z Tahiti którym dość solidnie posmarowałem ukąszenia. Za kilkanaście minut bąble przestały mnie swędzieć a wieczorem nie było śladu po bąblach.

Waldemar D. Polska, lipiec 2007r

 


Kilka lat temu byłem w Szwecji odwiedzić przyjaciół i rodzinę. Któregoś dnia chciałem wyczyścić mój szwajcarski wojskowy scyzoryk. Niepostrzeżenie przejechałem ostrzem noża obok kostek na moich palcach, nacinając je aż do kości. Rany zaczęły obficie broczyć krwią. Wszyscy krzyczeli w panice i chcieli mnie zabrać natychmiast do szpitala żeby mi nałożyli szwy. Nie było żadnej wątpliwości że trzeba założyć szwy! Byłem stałym użytkownikiem noni i miałem sok ze sobą w podróży więc natychmiast rzuciłem się na butelkę soku i polałem nim głębokie rany , które rzeczywiście wyglądały że wymagają szycia. Słyszałem że noni pomaga w gojeniu się, więc chciałem spróbować i zobaczyć jak zadziała w tym przypadku. Po polaniu ran sokiem natychmiast zmniejszyło się krwawienie. Zawinąłem rozpostarte palce gazą i polałem ją sokiem. W końcu zawinęliśmy dłoń suchym bandażem w ten sposób abym nie mógł zginać palców. Nie czułem żadnego bólu ani pulsowania przez całą noc. Noni wyeliminował ból zupełnie! Minęły dwa dni i byłem ciekaw jak wyglądają moje rany. Okazało się że zaczęły się goić, ale nie chciałem zginać palców żeby ran ponownie nie otworzyć. Namoczyłem następny bandaż sokiem noni i położyłem w miejsce poprzedniego. Następnego dnia, kiedy spojrzałem na postęp gojenia się, okazało się, że oba głębokie rozcięcia były zupełnie zrośnięte i mogłem już zginać palce bez otwierania się ran. Nie miałem żadnej blizny ponieważ zagoiło się bardzo dobrze i to bez potrzeby zakładania szwów. Po prostu używałem gazy i noni. Dziś nikt nie może poznać gdzie było rozcięcie, ponieważ nie ma tam nawet najmniejszej blizny. Noni leczy rany i łagodzi ból !!!!!!!!

Conny C., USA i Szwecja 15 luty 2002


 

Po odkryciu gojących właściwości noni, kupiłem sok dla mojej chorej matki. Ona niestety trzyma się “starych zasad” i nie piła go. Zabrałem więc go od niej i sam zacząłem profilaktycznie pić jedną uncję dziennie. Przeczytałem , że sok może pomóc na wiele dolegliwości włącznie z oparzeniami i owrzodzeniami. Pewnej nocy po ugryzieniu się w język, natychmiast pomyślałem o noni. Trzymałem w obolałych ustach 1/2 uncji przez 3-5 minut i ból minął. Zazwyczaj gdy ugryzłem się w język, miejsce to bolało mnie kilka dni i było wrażliwe na gorącą albo ostrą żywność. Następnego dnia nie miałem żadnego bólu. Byłem zszokowany tym, że mnie nie bolało. Nie miałem grypy ani żadnej innej poważnej choroby od 3 lat, ponieważ piję sok noni.

John B., USA 11 listopad 2002


 

Sok pomógł mi na problemy z zatokami i astmę. Użyłam go też jako pierwszą pomoc na rozcięty palec. Zagoiło się w ciągu trzech dni.

Jill C., USA 21 kwietnia 2001


 

Nasza dziesięcioletnia Ariella miała od urodzenia plamy łuszczycy. Musieliśmy bardzo uważać jakie mydła używaliśmy kiedy była dzieckiem. Jej życie było pełne płynów i lotionów, które w mniejszym lub większym stopniu łagodziły jej łuszczycę. Kiedy jej dziadkowie będący z nami na wakacjach wprowadzali sok noni do naszej rodziny ekscytował się z powodu jego smaku. Pewnego dnia podczas wakacji, mój mąż skaleczył się podczas czyszczenia krabów w łodzi. Kiedy weszliśmy do kabiny, dziadzio Arielli opowiedział nam o ludziach, którzy używali noni jako najlepszego środka na gojenie się. On nie specjalnie podekscytował się opowieścią dziadka, ale zastosował go na ranę. Kiedy obudził się następnego dnia, zauważył, że rana zaczęła bezboleśnie się goić. Stosował sok jeszcze przez parę dni i rana się zagoiła zupełnie. Stała się bardzo ważna rzecz, bo gdy tatuś stosował sok na ranę, Ari spytała czy mogłaby spróbować zastosować sok na jej ręce na których miała łuszczycę. Spróbowaliśmy najpierw na jednej ręce. Następnego dnia widoczna była lekka poprawa więc zdecydowaliśmy się zastosować sok na obu rękach i szybko zauważyliśmy znacznie lepszą poprawę stanu skóry niż podczas używania przeróżnych specyfików. Od tego czasu Ari pije małą dawkę noni a kiedy potrzebuje, stosuje go na inne sprawy. Stała się jednym z najlepszych „adwokatów” soku noni. Ilekroć przyjaciele albo rodzina nas odwiedzają, zawsze mówi im o noni. To naprawdę jest cud.  

Kathy J., USA 10 kwietnia 2002


 

Mój mąż i ja pijemy sok noni z powodu jego cudownej "całkowitej kontroli" naszej astmy. Mój mąż ostrzył pewnego dnia nóż i zranił sobie kciuk. Kiedy przyjechałam do domu natychmiast zmyłam ranę i zastosowałam na nią sok noni. W ciągu następnych dni nie mogliśmy uwierzyć naszym oczom. Mąż powiedział, że chwilę po zastosowaniu soku rana przestała go boleć. Opuchlizna schodziła a strup nigdy się nie rozwinął. Miał czystą, różową skórę, która zrastała się każdego dnia. Podczas następnego tygodnia przewoził ciężkie narzędzia a rany niczym nie zakrywał. Goiła się bardzo szybko a mąż nie stracił dnia pracy. Kontynuowaliśmy obserwacje rany przez szkło powiększające aby widzieć coś, jeżeli w ogóle coś mogliśmy zobaczyć. Ten sok jest wspaniały!!

Martica G., USA 21 luty 2001


 

Przebiłem palec gwoździem, na szczęście obok kości, ale to była bardzo poważna rana. Moczyłem skaleczony palec w soku noni pół godziny, rano i w nocy, przez trzy dni. Rana całkowicie się zagoiła i nie pozostawiła po sobie żadnej blizny.

John H., Nowa Zelandia, kwiecień 2001


 

Było dla mnie wielką niespodzianką i dało sporo do myślenia, gdy mój lekarz polecił mi użycie soku noni na bardzo poważną ranę ciętą na stopie. Zaufałam mu i kiedy zobaczyłam jak szybko się wyleczyła, zaczęłam pić 1-2 uncje dziennie tak jak mi sugerował. Od czasu wypadku samochodowego, cierpiałam wiele lat na zmęczenie, bóle i osłabienie systemu immunologicznego. Sok noni spowodował dużą poprawę mego stanu zdrowia.

Wendy R., Kanada kwiecień 2001


 


Niedawno temu miałam straszny upadek na twarz. Straciłam bardzo dużo krwi, miałam ranę górnej części głowy, krwisty siniak na oku, a nos miał głębokie centymetrowe rozcięcie w poprzek. Było też wiele innych rozcięć na nosie i policzku. Wargi były rozcięte w trzech miejscach na zewnątrz i kilku miejscach wewnątrz, plus pięć ,, poluzowanych’’ zębów. Moje oko było obrzmiałe i zamknięte, nos był dwa razy większy, a usta - po lewej stronie twarzy były trzy razy grubsze.

Już po sześciu dniach stosowania soku noni wszystko był zupełnie zagojone poza ranami wewnątrz ust! Zęby znów trzymały się mocno!

Brałam Q-tip i smarowałam sokiem noni bezpośrednio wszystkie rany wewnętrzne i zewnętrzne i wszystkie siniaki trzy razy dziennie myjąc twarz – właściwie to zraszając ją ( nie mogłam dotykać twarzy). Stosowałam sok noni zewnętrznie i oczywiście dodatkowo piłam. Ból, którego doświadczałam był znacznie mniejszy.

Usta były tak obrzmiałe a zęby tak bolały, że nie mogąc jeść żyłam praktycznie na napojach proteinowych TNI. Moja twarz zmieniała się - z posiniaczonej stawała się żółta. Doktor powiedział, że gdyby nie zobaczył tego na własne oczy to nie uwierzyłby, że u 60 letniej kobiety czy kogokolwiek innego w takim stanie, wszystko może zagoić się bez żadnych strupów i powrócić do normy pokrywając się nową skórą, w takim krótkim czasie. Mówił że to naprawdę cud. Mogłam być na rodzinnej fotografii zaplanowanej z okazji moich urodzin już sześć dni po wypadku”.

Gwen K., USA 1999

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.