Choroby stawów - NONI

 

Mam 45 lat. Od 23-go roku życia cierpiałam bóle z powodu zwyrodnienia stawów. W 1984r, po urodzeniu dziecka, trochę się zmniejszyły, ale od 1995r nastąpiło nasilenie tego bólu. Przez kilka lat lekarze przepisywali mi różne środki przeciwbólowe, min.: Piroxican, Naproxen, Relifex, Profenid, Meolastan, Diclofenac. Niestety żadne z nich nie zmniejszały tego strasznego bólu. Sok Noni z Tahiti zaczęłam pić od listopada 2004r (po 2 uncje dziennie), i cały czas go piję. Po około miesiącu picia w końcu przestało mnie boleć. Oprócz tego zniknęły też bóle głowy, mam lepszą koncentrację, czuję więcej energii. Zauważyłam też, że mój sen jest bardziej efektywny i jestem bardziej wypoczęta. Nie biorę już żadnych środków przeciwbólowych.

Maria J., Polska 09 marca 2005

 

 

14 maja miałam mieć operację usunięcia stawu barkowo-obojczykowego mojego prawego ramienia z powodu bólu ostrogi na kości. Gdy zaczęłam pić sok noni ból odszedł i odwołałam operację.

Sharon M., USA 10 wrzesień 2001

 

 

Nawet nie wiem jak zacząć. Słyszałam o noni przez kilka lat zanim go spróbowałam. Kiedy moja mama chorowała a ja szukałam czegoś naturalnego by ulżyć jej strasznemu bólowi, na noni nawet nie spojrzałam. Byłem sceptyczna tak jak ona. Uważałam, że piłabym sok jeśli ona by brała. To co stało się później jest nieprawdopodobne. Żyłam z bólem w stawach w szczęce i szyi od tak dawna jak tylko pamiętam. (TMJ) Im byłam starsza tym bardziej ból się nasilał. Dzisiaj nie wiem dlaczego, ale to kontrolowało moje całe życie. Nie mogłam spać i byłam zmęczona po dłuższym wysiłku.

Zdobywałam się na ogromny wysiłek by móc pracować. Mój lekarz zawsze przepisywał mi antybiotyki które mnie osłabiały i wiedziałam, że one niczego nie rozwiążą poza tym że czynią mnie tak chorą. Po dwu dniach picia noni mój mąż powiedział mi że w nocy słyszał jak chrapię. On przewracał się i całował mnie, i nie obudziło mnie to!!! Po pierwszym tygodniu ból stawów ustał!! Od początku drugiego tygodnia ból szyi i szczęki ZNIKNĄŁ!! Dostawałam migrenowe bóle głowy co dwa do trzech tygodni od czasu gdy miałam pięć lat. Nie dostałam żadnego odkąd zaczęłam pić sok noni. Nie mogłam uwierzyć w jakim żyłam nieładzie. Nigdy więcej! Moja matka kontroluje już swój ból i pracuje nad wyeliminowaniem swoich lekarstw. One mają straszne efekty uboczne. Odkąd mój ojciec zaczął pić noni - ból w jego kolanach po przykrym wypadku samochodowym minął. Teraz on pracuje nad odbudową mięśni. Noni oddało mi moje życie. Żałuję że nie wiedziałam o tym wcześniej. Nauczyłam się żyć z bólem i myślałam, że jest to jedyny sposób. Moje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu też spadły. Tracę nadwagę ponieważ podróżuję częściej z moimi dziećmi i nie mam nagłych zachcianek na jedzenie. Gdyby nie było noni bylibyśmy marni i podupadający na zdrowiu. Nigdy więcej!!!

Ronnyanne, USA 6 sierpnia 2003

 

 

Z powodu mojej wagi od dawna miewałam bóle stawów. Po 2 tygodniach picia soku noni, zauważałem że bóle się zmniejszyły.

Vasil D., Austria 4 listopad 2000

 

Starzenie się przynosi różnorodne sprawy. Mam cudowną rodzinę z piękną żoną, wspaniałymi dziećmi, wyjątkowymi wnukami, doskonałymi wspomnieniami i żeby nie było za dobrze, kilka bólów. Szczególnie dokuczały mi bóle palców u nóg, stłukłem moje prawe kolano podczas wspinaczki górskiej i miałem bóle stawów w rękach szczególnie podczas pracy przy komputerem albo wieszając coś w szafie. Stawy w palcach zaczęły być poważnym problemem, który przeszkadzał w pracy czy innych działaniach. Zdawałem sobie sprawę że to oznaka starzenia się i wiedziałem że muszę się nauczyć z tym żyć. Wtedy pojawił się cud noni. Po dwóch tygodniach picia około trzech uncji soku dziennie, stwierdziłem że palce u nóg już mnie nie bolą i moje stłuczone kolano także. Nawet po spędzeniu całego dnia przy budowie nowego dachu, stawy w mojej lewej ręce nie bolały. Odczuwałem jeszcze lekki ból w prawej ręce, jednak po następnym tygodniu picia noni, ustąpił. Po kilku latach życia z bólem, teraz mogę ruszać się i pracować tak jakbym był dziesięć lat młodszy.

Edward J., USA 10 kwietnia 2002

 

 

Uczestniczyłam w katastrofie pociągu w 1976r. Miałam bardzo duże ograniczenia ruchowe i nie mogłam przez to uprawiać sportu przez ponad 20 lat. Było to przykre ponieważ przed katastrofą byłam bardzo czynną osobą. Teraz po dziennych dawkach noni od trzech i pół roku czuję jakbym miała olej w stawach i jestem w pełni władna. Ktoś kto widzi mnie dzisiaj, nie wierzy że uczestniczyłam w wypadku. Na życie i zdrowie nie ma ceny.

Eva B., Szwecja 21 kwietnia 2001

 

 

Cierpiałam na poważne zapalenie kaletki i ból ramienia. Brałam zastrzyki kortyzonu na ból stawów. Miałam wrzody na ręce. Moja siostrzenica wprowadziła mnie do noni. Zaczęłam picie soku i smarowałam sobie nim ręce i ramionach; Nie miałam już więcej bólu. Dziękuję Bogu za noni. Dał mi nowe siły.

Hattie S., USA 2 maja 2003

 

Poczułem kompletną ulgę od bólów wrzodów i bólu stawów w ramieniu. Sok też pomógł mi na zespół cieśni nadgarstka.

Kevin H., USA 21 kwietnia 2001

 

 

Dwadzieścia jeden lat uprawiałem wschodnie sztuki walki, a ostatnie cztery lata szczególnie Gracie Jiu-Jitsu. Moje stawy i ciało było zawsze obolałe do tego stopnia, że musiałem brać leki przeciwbólowe 3-4 razy na dzień. Po sześciu dniach picia soku noni, nie potrzebuję już żadnych leków. Nie używam już także żadnych leków ani inhalatorów na alergię. Jakie wspaniałe uczucie! Nie odczuwam potrzeby brania leków. W mojej lodówce zawsze będzie butelka soku noni.

Jason B., USA 8 lipiec 2003

 

 

Miałem straszne ataki dny co cztery do sześciu tygodni. Chodziłem z laską i musiałem dostawać zastrzyki by ulżyć bólowi. Zacząłem picie soku noni w kwietniu 1997, i nie miałem ataku dny od tego czasu. Nie musiałem brać żadnych zastrzyków.

Joe H., USA 21 kwietnia 2001

 

 

Piję sok noni od 5 lat. Zacząłem pić ze względu na problemy z zatokami. Jestem szczęśliwy mogąc poinformować, że nie wziąłem antybiotyku od 5 lat (właściwie to dorastałem biorąc je ciągle na problemy z zatokami). Jestem też perkusistą i gram na marimba i swego czasu miałem duże zgrubienia w stawach rąk i palców. Wkrótce po rozpoczęciu picia soku noni, zgrubienia zmniejszyły się w znacznym stopniu tak że nie czułem bólu w czasie gdy grałem długie koncerty . Nigdy nie przestanę pić tego soku.

Matthew, USA 25 luty 2002

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.