Ukąszenia - NONI


Latem podczas koszenia trawy w ogródku mojej mamy zaatakował mnie rój komarów i muszek (meszki?) i miałem sporo bąbli po ukąszeniach na dłoniach i na twarzy. „Pech chciał” że na drugi dzień miałem w planie prowadzenie publicznej prezentacji i zastanawiałem się jaką maskę mam włożyć na twarz żeby zakryć bąble :) Na szczęście mama miała w lodówce sok Noni z Tahiti którym dość solidnie posmarowałem ukąszenia. Za kilkanaście minut bąble przestały mnie swędzieć a wieczorem nie było śladu po bąblach.

Waldemar D. Polska, lipiec 2007r


 

Pewnej nocy nasz syn przybiegł do naszej sypialni trzymając się za nogę i krzycząc z bólu. W stopę ugryzł go skorpion, i jad powodował szybkie puchnięcie nogi. Pobiegłem do lodówki i wyciągnąłem butelkę soku noni. Zamoczyliśmy w nim kilka kłębków waty i przykładaliśmy je bezpośrednio na miejsce gdzie było ukąszenie. W ciągu kilku minut, nasz syn powiedział, że czuje jak ból cofa się. Wkrótce minął zupełnie. Nie chciał aby zrobić mu zastrzyk ( nie lubi tego) ale chcąc nie chcąc dostał jeden !

Flip N., Meksyk 12 luty 2002


 

Od chwili gdy zaczęłam pić sok noni, czuję że mój system immunologiczny jest dużo mocniejszy. Mam też bardzo dobre samopoczucie. Łagodniej przechodzę okresy miesiączki. Ukąszenia komarów latem czułam przez co najmniej tydzień albo dłużej. Teraz używając soku noni, objawy ukąszenia komara ustępują w ciągu kilku godzin i nie swędzą tak mocno.

Mary B., USA kwiecień 2001


 

Ugryzł mnie w nogę brązowy pająk samotnik. Poszłam do doktora a on mi powiedział, że trzeba zrobić przeszczep skóry, ponieważ ukąszenie tego pająka powoduje wyżarcie ciała dookoła miejsca ukąszenia. Moja noga spuchła tak, że miała trzykrotny rozmiar. Smarowałam sokiem noni bezpośrednio miejsce ukąszenia i po 3 dniach noga była zupełnie wyleczona. Słyszałam o wielu ludziach, którzy byli ukąszeni przez tego pająka i wydali tysiące dolarów na leczenie. Sok noni utrzymuje także ciśnienie krwi na normalnym poziomie i nie mam astmy od pięciu lat.

Joann B., USA 9 luty 2002


Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.