Zastosowanie - Fragmenty publikacji Dr. Neila Solomona


 Od roku 1997 studiuję działanie i praktyczne zastosowanie soku Noni pochodzącego z wysp polinezyjskich. Aby zbadać tajemnice i zastosowanie medyczne tego soku siedziałem długie godziny nad studiami o przypadkach różnych chorób i sprawozdaniami lekarzy oraz ekspertów. Analizowałem przebiegi prób klinicznych. Prowadziłem rozmowy z licznymi lekarzami oraz ponad 27 000 ludźmi, którzy Noni sok pili lub ciągle piją. Nasuwało mi się ciągle to same pytanie: 

Jak to jest możliwe, że sok Noni może pomóc tak wielu ludziom z tak różnymi problemami zdrowotnymi? Co jest tego tajemnicą? Ponad 87% z 27.000, którzy brali udział w naszej ankiecie mówią, że skutek jest różny ale zawsze jednak każdemu pomogło, w takich chorobach jak: leczenie wszelkich odmian raka, choroby serca, przewodu pokarmowego, udaru mózgu, cukrzycy, nadwagi, skóry czy chorób włosów. Ta broszura opowiada o moich doświadczeniach z sokiem Noni. 

Noni jest owocem o niepowtarzalnych właściwościach leczniczych. Od ponad 2000 lat jest stosowany z ogromnym skutkiem w Polinezji, Chinach, Indiach. Noni wędrowało z tubylcami na wyspy Pacyfiku, Tahiti, Malezji - gdzie najlepiej rośnie w żyznej ziemi wulkanicznej, w środowisku wolnym od zanieczyszczeń. Tak jak znane skądinąd ekstrakty aloes, kelp, papaja, pocygenol tm i inne wyciągi, udowodniono, że roślina Noni w wielu przypadkach chorobowych znacznie pomogła. Sam owoc w postaci soku jest nieprzyjemny i pachnie też niemiło. Przez dodatki innych soków jak winogronowego, jagodowego i receptury dwóch amerykańskich technologów spożywczych (Stephen Story i John Wadsworth) sok Noni stał się sokiem o łagodnym smaku i zapachu (Tahitian Noni – pierwszy sok Noni wyprodukowany przez firmę Morinda). 

Cudowne działanie soku Noni na ludzkie zdrowie 

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że Noni wzmacnia system immunologiczny, tzn. reguluje funkcję i regenerację zniszczonej komórki. Z tego faktu wynika, że Noni bierze udział w ważnym procesie przemian komórkowych, a to wyjaśnia nam, dlaczego Noni pomaga w tak wielu przypadkach. Dr Richard Dicks, lekarz kliniczny z New Jersey mówi: "musimy sobie uświadomić, że należy wrócić do podstawowych funkcji naszego ciała, tzn. że albo będziemy się odpowiednio odżywiać, albo spalimy nasze ciało". Noni ratuje nasze ciało, dając mu potrzebną i konieczną odżywkę regenerującą. Rzeczywiście Noni posiada ponad 100 różnych zastosowań. Poniższe informacje koncentrują się na kilku głównych zastosowaniach. 

Jako roślina Noni ma bezcenne wartości zdrowotne poprzez działanie w wielu dolegliwościach (m.in.):

  • reguluje nadciśnienie

  • melatonina i serotonina regulują sen, temperaturę i usposobienie

  • dodaje ciału energii

  • działa jak antyhistamina i antyzapaleniowo

  • łagodzi ból

  • ma właściwości antybakteryjne chroniące system trawienny oraz przeciwdziałające chorobom serca

  • przeciwdziała już w zanadrzu powstawaniu i rozwojowi komórek raka.

Poniższa tabela zawiera informacje od ponad 1 300 pracowników służby zdrowia reprezentujących ponad 27 000 konsumentów z ponad 80 krajów. Każdy ankietowany mógł zaznaczyć więcej niż jeden aspekt , w którym polepszyło się jego zdrowie 

Schorzenia / Aspekty zdrowia poprawione przez noni

Ilość osób przyjmujących noni

% pozytywnych reakcji

Alergia

3 482

83 %

Artretyzm

1 737

75 %

Astma

8 652

67 %

Poprawa wydolności

1 062

76 %

Nowotwór

2 365

64 %

CFIDS (chroniczne zmęczenie i zespół dysfunkcji immunologicznej) , fibromyalgia

3 877

72 %

Depresja

1 625

78 %

Cukrzyca typu I i II

5 945

79 %

Trawienie

3 358

89 %

Zwiększona energia

17 243

86 %

Zdrowie serca

2 397

77 %

Podwyższone ciśnienie krwi

1 989

85 %

Układ odpornościowy

4 036

79 %

Menstruacja

4 008

80 %

Wzmożona czujność, sprawność umysłu

5 946

73 %

Przyrost masy mięśniowej

1 399

69 %

Otyłość, znaczna utrata wagi

5 848

67 %

Ból ( w tym bóle głowy)

7 351

83 %

Problemy z oddychaniem

4 103

67 %

Problemy z cerą i włosami

949

75 %

Podwyższone libido

3 027

83 %

Lepsza jakość snu

2 164

71 %

Rzucanie palenia

948

56 %

Lepsze radzenie sobie ze stresem

7 255

73 %

Udar

1 893

51 %

Ogólne samopoczucie

8 583

80 %

 

Ważniejsze dolegliwości, które poprawiły się, u ludzi (w liczbie ponad 27.000), którzy pili sok NONI. Noni może być przyjmowane razem z innymi lekami. Nieznane są mi żadne przeciwwskazania. A nawet w niektórych przypadkach Noni wspomaga działanie innych lekarstw. Może być używane w czasie ciąży i przez matki karmiące (UWAGA - nie wszystkie soki z noni – czytać etykiety przed zakupem soku). Ile Noni soku powinno się/można pić?

 

Informacje umieszczane na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem tej witryny udzielanie medycznych rad, zalecanie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby które decydują się spróbować na sobie.